Запоріжці вимагають розслідувати шахрайство з землею

Created with Sketch.

Запоріжці вимагають розслідувати шахрайство з землею

3 вересня 2020 року з 10.00 до 16.00 за адресою: м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29, біля приміщення ГУНП в Запорізькій області відбудеться акція проти злочинної бездіяльністі слідчого відділу ГУНП в Запорізькій області при розслідуванні кримінального провадження за фактом шахрайських дій працівників ТОВ “Преображенське” за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4,ст.190 КК України (особливо тяжкий злочин, вчинений злочинним угрупуванням на чолі з директором ТОВ “Преображенське” Коростильовим О.Ю. та нотаріусом Горовою Я.О., юристом Біловою О.А., спеціалістом Опарою С.І., Коростильовою Н.М. та іншими по відношенню до власників земельних паїв сел: Єгорівка, Новоселівка, Преображенка, Нестерянка, Комсомольське Оріхівського району. Номер кримінального провадження: 42015080310000012.
Організатори Акції: самі потерпілі – власники земельних паїв в Оріхівському районі Запорізької області.

Петро Іванович Романенко, представник інтересів потерпілих:

5 років як порушена та триває ця карна справа про шахрайство Коростильова О.Ю. ТОВ «Преображенське». В минулому році через обласну прокуратуру ми досягли того, що змінили її підслідність. Справу передали з ГУНП Гуляйпільского району Запорізької області в ГУНП Запорізької області : з району – в область. Однак, ми не бачимо і в області ніякої роботи за цілий рік. Тому ми проводимо акцію, щоб зупинити злочинну бездіяльність слідчого відділу ГУНП Запорізької області. Ми йдемо вже на вулицю, тому що люди загнані в глухий кут. Виходить так, що землю вартістю 120 тис грн за чотири роки нашої адвокації нам повернули через цивільні суди, але згідно рішень тих же самих цивільних судів з людей почали вираховувати по 300 тис грн на користь Коростильова О.Ю. Але цих грошей власники паїв – пенсіонери та інваліди ніколи не тримали в руках в своєму житті!

За свідченнями Петра Романенко потерпілі віком від 70 до 90 років (один з яких вже помер) та люди з інвалідністю у 2015 році підписали з ТОВ «Преображенське» три папери: довіреність, заповіт на ім’я Коростильова О.Ю. та його родичів та заяву, що начебто вони отримали від нього по 300 тис грн. В той же час люди отримали всього по 15-20 тис грн та фактично втратили право користуватися своєю землею, оскільки Коростильов О.Ю. у подальшому по довіреності сам з собою оформив угоди оренди землі на 49 років.

Поліція має працювати, щоб зібрати докази про шахрайські дії Коростильова О.Ю. та довести їх у судах–головна вимога потерпілих запоріжців. Для підтримки потерпілих запрошуються ЗМІ та представники громадських організацій.

Матеріал підготовлено за підтримки проекту розвитку місцевих громад «Громада Stand Up». При тиражуванні новини посилання на даний сайт – обов’ язкове.

EnglishRussianUkrainian