69114, м. Запоріжжя, вул. Василя Сергієнка, буд.70, кв.56.
+380 50 077 7012 / +380 68 926 8817
olenagula2020@gmail.com

Материнство під час реінтеграції. Виклики в Україні

Материнство під час реінтеграції. Виклики в Україні

Представляємо успішний кейс «Адвокація для життя. Оксана Волкова під час реінтеграції Запоріжжя-Харків» в рамках проекту «Громада Stand Up»

Майже неможливим здається вилікування жінки від алкозалежності та повернення дитини додому до матері з дитбудинку. Особливо в Україні, де захист своїх прав та гідності схожий на подвиг. Щоб це все зробити – треба було перемогти себе і переконати громаду, владу та суддів. Оксана Волкова з Запоріжжя довела, що це можливо, коли з власної волі пройшла реабілітацію, реінтеграцію та за підтримки громади повернула собі батьківські права в Апеляційному суді Запорізької області 24 квітня 2019 року. 

Оксана Волкова, реінтегрована матір Харків-Запоріжжя:

  • Після вирішення суду задовольнити мою Апеляційну скаргу, я отримала право забрати Соню з дитбудинку «Сонечко» м. Запоріжжя і поїхала з нею до Харкова – в будинок матері та дитини «Деполь Україна» при католицькій церкві. Це було необхідно для того, щоб відновити себе та доцю. Я дуже нервувала увесь час, коли боролася за свої права в інстанціях, а також приходила цілий рік до дитини в дитбудинок. У мене був час все обдумати. В мене вірили всі волонтери міста Запоріжжя та Харкова, мені говорили: «Оксано, не зупиняйся, все в твоїх руках!» В притулку «Деполь Україна» нам допомагали сестри милосердя, також з нами працювали психологи з соціальних служб із Запоріжжя та Харкова. Я дуже вдячна їм, в телефонному режимі і зараз ми спілкуємося. Минулого літа ми також змогли поїхати на відпочинок на море. Через півроку нас перевели до гуртожитку для більш самостійного життя. Я змогла вже ходити на роботу, забезпечувати себе та дитину, яку в цей час влаштувала в дитячий садок. Працювала я доглядальницею за хворим чоловіком, а потім прибиральницею на заводі «Варіант Агро Буд». І я нарешті побачила щасливі очі моєї донечки, що в неї є мама, що я дарую їй все тепло, яке не додала, коли вона перебувала в сиротинці. В вихідні я з дитиною проводила час, ми гуляли в парках, ходили в театр. 

Оксана розказала, що повернулася до рідного міста Запоріжжя з метою приділити увагу і старшим дітям, які підтримали матір в найтяжчий час долі – на суді. Родичі допомогли їй з квартирою, тому Оксана платить тільки за комунальні послуги. Днями вона влаштувалася на роботу двірником з мінімальною зарплатнею. Також Оксана здобуває  спеціальність: «Касир-продавець». Соня у Запоріжжі вже влаштована до дитсадка. 

Оксана Волкова вважає, що успішне подолання усіх викликів, які їй трапилися під час реінтеграції, стало можливим, тому що вона завжди йшла вперед та за біблійським принципом «стукала в усі двері».  

Оксана Волкова, реінтегрована матір Харків-Запоріжжя:

  • «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам» (Мт 7,7). Я  отримала відповіді на всі мої питання. І зараз з Божою допомогою та за підтримки родичів закрито майже 70 відсотків наших проблемних питань, з якими я з дитиною стикнулася в рідному місті. Але залишається велика потреба в ремонті квартири, треба придбати спальне ліжко для мене та Соні, їй треба дитячий куточок. Також нам необхідна нова газова плита. Ми зараз готуємо на електроплиті. Ще я маю за порадою фахівців Соню влаштувати на ритміку або танці, тому що моя дівчинка гіперактивна». 

Олена Гула, голова правління ГО «Січова допомога», координаторка проекту «Громада Stand Up”:

  • Для мене честь, що я довгий час інформаційно підтримую Оксану та її донечку Соню і особисто долучена до успіху цієї справи. Жінка пройшла тернистий шлях до щасливого життя, вона перемогла саму себе. Я вивчила теперешні потреби родини у складних життєвих обставинах і сприяю їх вирішенню, надаючи послугу Адвокація (представництво інтересів), водночас відкриваю можливості економії сімейного бюджету та комплексної допомоги. Ми маємо такі результати з соціальної підтримки родини Волкових на сьогодні: 1) Соню 4 роки беруть на ритміку до танцювальної студії «Фріда» м. Запоріжжя за рішенням керівника Дановської Анни Олексіївни безкоштовно. Економія сімейного бюджету складе 400 грн в місяць. 2) Кілька меблевих фабрик готові розглянути питання надання значної знижки (або благодійно подарувати меблі), необхідно надіслати підтверджуючі документи та даний матеріал. 3) Магазин «Комфі» готовий розглянути питання придбання газової плити на цих же умовах. 4) Щодо косметичного ремонту в квартирі – то прошу небайдужих майстрів зробити посильну допомогу своїми руками. Щодо закупки будматеріалів -прошу відгукнутися меценатів. 5) ГО «Січова допомога» допоможе своїми зверненнями до організацій та підприємств. 

Зв’язатися з нами можна через сайти sos.zp.ua Ресурсна карта розвитку та допомоги проект захисту прав людей та підтримки місцевих громад «Громада Stand Up» та «Олена Гула. Адвокація для життя» olenagula.com. 

Зустріч з Оксаною Волковою пройшла в рамках проекту «Громада Stand Up» у сімейному ресторані «Міммо» м. Запоріжжя, вул. Південноукраїнська, 4 https://mimmo.ua tel:+38 096 178 7777. З дитиною займалася безкоштовно няня, поки мама спілкувалася з журналістом. Приємно, що засновники та колектив цього ресторану мають правильні цінності – здорова та щаслива родина й громада. 

Щиро дякуємо усім, хто долучений до соціальної підтримки Оксани та Соні Волкових!

У 2017-2020 рр. підтримка Оксани Волкової – представники громади м. Запоріжжя: 

Духовна та соціальна підтримка Оксани Волкової – єпископ Ян (Собіло) Харківсько-Запорізької діецезії РКЦ

Волонтер : Назаренко Олена Василівна

Тимчасове житло та соціальні послуги: Центр Эліни Бринзи м.Запоріжжя, благодійний фонд «Карітас» м.Запоріжжя, будинок матері та дитини «Деполь Україна» м. Харків. 

Адвокат Артеменко Є.А. Другий запорізький місцевий центр з надання БВПД

Підтримка на суді – за проханням Олени Гулої Андрій Лукін, Сергій Мазуренко. 

Інформаційна та громадська підтримка Олена Гула, медіа-експертка, голова правління ГО «Січова допомога», Суспільне Запоріжжя, Індустріалка, ТВ-5. 

Сприяння: Служба (управління) у справах дітей Запорізької міської ради Начальник Сиворакша Наталія Сергіївна. 

Керівництво та колектив КУ «Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко».

Матеріали ЗМІ: 

Підготувала Олена Гула

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

EnglishRussianUkrainian