69114, м. Запоріжжя, вул. Василя Сергієнка, буд.70, кв.56.
+380 50 077 7012 / +380 68 926 8817
olenagula2020@gmail.com

Інтерактивні карти допомоги «Запоріжжя СОС»: громада поруч [OLD]

Цей Проект є двигуном для зменшення дисбалансу розвитку м. Запоріжжя; підвищення конкурентоспроможності територій та місцевих підприємств, створення соціального підприємництва та екопідприємництва, «кластерів», розвитку громадянського суспільства згідно з Стратегією розвитку м. Запоріжжя до 2028 року.  

Окрім цього, дана карта дасть можливість залучити суспільство до допомоги малозахищеним людям й об’єднати суспільство навколо цієї проблематики, адже часто пасивність придиктована відсутністю інформації про наявні можливості допомоги. Карта використовується як основа для виконання Закону України «Про соціальні послуги», який є обов’язковий до виконання з 1 січня 2020 року.

 

Механізм діяльності Проекту та проблеми, які будуть вирішені

Карта «Запоріжжя СОС» розміщена на сайті : sos.zp.ua, а також активно популяризується партнерами та блогерами в соціальних мережах. Є потреба у розміщенні даної карти на сайті Запорізької міської ради та Запорізької обласної ради.  

Карта містить інформацію про те, як допомогти собі, якщо ви опинились у складних життєвих обставинах і як бути волонтером у цій сфері.

Ви отримаєте гарячу допомогу, дізнаєтеся про безпечний простір для прогулянок, зможете долучитися до пошуку зниклих дітей або дорослих, а також прийняти участь у благодійних акціях.

Карта надає перевірені контакти та адреси центрів допомоги, перелік медичних, соціальних, юридичних, інформаційних, адвокаційних послуг у Запоріжжі та Запорізькій області:

–          державних установ (гарячі лінії);

–          комунальних закладів передусім медичних;

–          громадських та благодійних організацій;

–          реабілітаційних центрів;

–          місць безкоштовного харчування;

–          місць надання одягу та взуття;

–          церков;

–          центру реінтеграції бездомних осіб м. Запоріжжя (у майбутньому);

–          хоспісів (у майбутньому);

–          нічліжки (у майбутньому);

–          соціального таксі (у майбутньому);

–          мережі партнерів.

Карта забезпечує:

1.      Порятунок життя людей у складних життєвих обставинах, захист їх прав та свобод.

2.      Підвищення рівня обізнаності мешканців Запоріжжя у наявності доступних медико-соціальних, юридичних, інформаційних, адвокаційних послуг;

3.      Підвищення якості надання медико-соціальних послуг в регіоні;

4.      Зменшення дисбалансу розвитку м. Запоріжжя;

5.      Підвищення конкурентоспроможності територій і місцевих підприємств,

6.      Сприяння створенню соціального підприємництва та екопідприємництва, «кластерів»,

7.      Сприяння розвитку громадянського суспільства згідно з Стратегією розвитку м. Запоріжжя до 2028 року.

Перспектива

Карта працює як краудфандингова платформа з збору коштів на суспільно-корисні проекти, вона дає можливість покращити мережу послуг для особливо не захищених людей шляхом залучення інвестицій та підтримки з міжнародних фондів. Станом на сьогодні у місті та області є гостра потреба в: нічліжці, центрі реінтеграції бездомних осіб, соціальному таксі, хоспісах, розвитку медичної інфраструктури для соціально не захищених осіб, створенні соціальних бізнесів, відновлення інфраструктури. Усе це плануємо реалізувати за рахунок спонсорів та інвесторів.

До 2028 року Запорізький тренд Гідності буде популяризований на загальнодержавному та міжнародному рівнях через проведення панельних дискусій, форумів, нарад, конференцій та інших доступних заходів.

Текст підготували :

Олена Гула Адвокація для життя olenagula.com

Мирослава Балабан Регіональна служба новин regionnews.net.ua

EnglishRussianUkrainian