69114, м. Запоріжжя, вул. Василя Сергієнка, буд.70, кв.56.
+380 50 077 7012 / +380 68 926 8817
olenagula2020@gmail.com

ГО «Січова допомога» долучилася до онлайн-дискусії «СOVID-19 та права бездомних людей»

ГО «Січова допомога» долучилася до онлайн-дискусії «СOVID-19 та права бездомних людей»

Організатором онлайн-дискусії стала Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, яка презентувала інформаційну записку щодо впливу COVID-19 на бездомних людей в Україні та захисту їхніх прав.

Інформаційна довідка висвітлює низку аспектів прав і свобод людей, що живуть у бездомності, під час пандемії та карантинних заходів, в тому числі права на здоров’я, права на належний рівень життя, право на воду та санітарію, заборону насильства, дискримінації та мови ненависті. Вона також містить рекомендації для органів державної влади та місцевого самоврядування щодо заходів, спрямованих на покращення ситуації з правами людини бездомних жінок та чоловіків, попередження порушень прав людини та зменшення негативних наслідків пандемії COVID-19.

Інформаційна записка: Вплив COVID-19 і заходів із попередження його поширення на бездомних людей в Україні 

Учасники дискусії – представники органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних організацій та громадянського суспільства обговорили найгостріші проблеми, з якими стикаються бездомні люди в Україні в умовах кризи COVID-19 та визначили шляхи вирішення цих проблем, а саме: 

– доступ до притулків і тимчасового житла;
– доступ до води та гігієни;
– доступ до харчування та засобів існування;

– право на здоров’я: доступ до тестування та лікування COVID-19;
– зобов’язання держави щодо права на житло та усунення безпритульності;

– міжнародний досвід захисту бездомних людей під час кризи COVID-19.

Під час онлайн-дискусії були представлені основні висновки та рекомендації Інформаційної довідки  щодо впливу COVID-19  і заходів попередження його поширення на бездомних людей в Україні, підготовленої за результатами 53 інтерв’ю з представниками комунальних та неурядових організацій, що надають соціальні послуги бездомним людям у всіх регіонах України. 

ВІДЕО: Ігор К., завдяки сприянню та допомозі громадських організацій Запоріжжя та Одеси здобув можливість реінтеграції https://www.facebook.com/sichovahelp/videos/2795612197337043 

Олена Гула, керівник ГО «Січова допомога», яка є лобісткою змін до законодавства щодо прийняття спрощеної реєстрації безхатченків в Україні, підкреслила, що «в обласному центрі моєму рідному місті Запоріжжя досі не створено муніципальну нічліжку та державний центр реінтеграції бездомних осіб, а також немає місць самоізоляції COVID-19. Вирішення цих питань призведе до результату – покращення надання соціальних послуг для бездомних осіб у м. Запоріжжя, що є життєво необхідним для безпеки проживання усієї місцевої громади та для національної безпеки». З 2019 року ГО «Січова допомога» входить до складу Громадської ради при виконавчому комітеті Запорізької міської ради, має приклад організації суспільно-корисних робіт за участі бездомних осіб. У 2020 році підписано Меморандум про співпрацю на некомерційній основі між ЗМТЦСО (міським терцентром) та ГО «Січова допомога» щодо допомоги соціально незахищеним верствам населення. Також у 2020 році на конкурс Громадського бюджету м. Запоріжжя подано спільний з соцслужбою Проєкт «Мобільний додаток «Облік та реєстрація безхатченків м. Запоріжжя»

Чи буде фінансування по цьому Проєкту – покаже рішення влади.

Читайте по темі: 

Влада Запоріжжя обмежила право голосу за громадський бюджет https://www.sos.zp.ua/vlada-zaporizhzhya-obmezhyla-pravo-golosu-za-gromadskyj-byudzhet/ 

Запоріжці зібрали 280 голосів за створення електронного реєстру безхатченків

Підготувала Олена Гула

За підтримки Проєкту Громада Stand Up 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

EnglishRussianUkrainian